Перший вікарій Київської Митрополії провів зібрання духовенства Київської єпархії

_MG_35794 квітня, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, в актовій залі Святої Успенської Києво-Печерської Лаври пройшло зібрання кліриків Броварського, Макарівського та Переяслав-Хмельницького вікаріатств Київської єпархії. Засідання очолив керуючий справами УПЦ, перший вікарій Київської Митрополії митрополит Бориспільський Антоній.

На зустрічі були присутні вікарії Київської єпархії: єпископ Макарівський Іларій, єпископ Броварський Феодосій, єпископ Васильківський Миколай та секретар Київської єпархії прот. Костянтин Пилипчук.

Відкриваючи зустріч, Високопреосвященіший митрополит Бориспільский Антоній представив духовенству нового вікарія Київської єпархії – єпископа Васильківського Миколая, якого Указом Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Володимира призначено керуючим Переяслав-Хмельницьким вікаріатством Київської єпархії УПЦ.

В своєму слові владика Антоній охарактеризував сучасний стан церковного життя Київської єпархії та зосередив особливу увагу на якостях, необхідних для повноцінного виконання обов’язків пастиря. Беручи до уваги велику кількість парафій в Київській єпархії, для більш ефективного управління ними виникла необхідність у реорганізації існуючого адміністративно-територіального розподілу благочинь.

Згідно розпорядження Блаженнішого Митрополита Володимира, було проведено реорганізацію Броварського, Макарівського та Переяслав-Хмельницького вікаріатств і утворено у їх межах такі благочиння:

У межах Броварського вікаріатства:
1) Перше Броварське (благочинний – прот. Олександр Левчук);
2) Друге Броварське (благочинний – прот. Іоанн Мисів);
3) Перше Вишгородське (благочинний – прот. Димитрій Денисенко);
4) Друге Вишгородське (благочинний – прот. Олександр Стасів);
5) Іванківське (благочинний – прот. Миколай Гринів);
6) Поліське (благочинний – прот. Іоанн Токарук).

У межах Макарівського вікаріатства:
1) Макарівське (благочинний – архім. Кирил (Білан));
2) Бишівське (благочинний – архім. Філарет (Єгоров));
3) Перше Бородянське (благочинний – прот. Віктор Талько);
4) Друге Бородянське (благочинний – прот. Богдан Чубайко);
5) Вишнівське (благочинний – прот. Василій Русинка);
6) Бучанське (благочинний – прот. Олександр Козинець);
7) Ірпінське (благочинний – прот. Олександр Федоричко );
8) Боярське (благочинний – прот. Володимир Паращак);
9) Білогородське (благочинний – прот. Ростислав Корчак);
10) Фастівське (благочинний – архім. Онісім (Бала)).

У межах Переяслав-Хмельницького вікаріатства:
1) Перше Переяслав-Хмельницьке (благочинний – архім. Ніл (Семенець));
2) Друге Переяслав­-Хмельницьке (благочинний – прот. Геннадій Спатарь);
3) Перше Бориспільське (благочинний – прот. Георгій Носач);
4) Друге Бориспільське (благочинний – архім. Феогност (Юраш));
5) Обухівське (благочинний – прот. Андрій Брега);
6) Українське (благочинний – прот. Петро Артерчук);
7) Васильківське (благочинний – прот. Андрій Гоєнко);
8) Калинівське (благочинний – архім. Ярослав (Алексеєнко));
9) Гребінківське (благочинний – архім. Ігнатій (Сологуб)).

Після вручення указів новопризначеним благочинним були обговорені поточні питання із життя Київської єпархії.

Насамкінець Високопреосвященіший владика Антоній, подякував всім за вже проведену роботу і висловив сподівання, що спільними зусиллями духовенство єпархії зможе активізувати парафіяльну діяльність та зробити посильний внесок у розвиток духовності всієї Київщини.

Прес-служба Київської Митрополії